Ny på StuderendeOnline? Opret dig!

Jeg er en proaktiv og engergeret pige, med næsten 10 års joberfaring primært inden for service branchen. Med mit nuværende arbejde på et af Københavns største hoteller, kan jeg mærke, at jeg brænder for at være en del af de større beslutninger i forhold til strategi og økonomistyring. Interesseområder herunder kunstig intelligens, Bigd

Opdateret 07. juli 2017
Min uddannelse
7
- nu

HA

Syddansk Universitet (SDU)

En bred viden inden for erhvervsøkonomi med kompetencer inden for blandet andet organisation, marketing, regnskab, statistik, økonomistyring, finansiering, IT og makroøkonomiske forhold.
Uddannelsesområde: Marketing & Business
Periode: - nu
Min erhvervserfaring
- nu

Receptionist

Copenhagen Admiral Hotel

Ansvarlig for diverse administrative opgaver som pengetransaktioner, bogføring og gæstehåndtering.
Jobkompetencer: Jobbet har givet mig forståelse for vigtigheden, af kvalitet og detalje af produktet, mellem virksomhed og kunde. Jeg har endvidere fået en administrativ erfaring både i forhold til pengehåndtering og bogføring. Med arbejdets internationale miljø, vil jeg ligeledes være i stand til at arbejde på kryds og tværs af afdelinger, hvor engelsk er essentielt. Endvidere vil jeg være i stand til at varetage diverse ad hoc opgaver.
Arbejdsområde: Administration
Periode: - nu
Mine kompetencer
Evner
customer service forretningstrategi kommunikation ledelse marketing microsoft office strategisk planlægning teamwork
Sprog på arbejdsniveau
engelsk dansk norsk svensk
Mine præferencer
Jobtype
Studiejob
Arbejdsområde
Administration Bank & Forsikring Data & Analyse Eksport Forskning & Udvikling Human Resources Indkøb Ledelse & Planlægning Projektledelse Topledelse Økonomi & Forvaltning
Geografi
Storkøbenhavn
Kontakt mig!


HPT