Cand.it.
Aalborg Universitet
Speciale: Undersøgelse af, hvordan medarbejderne på et kontor hos en styrelse oplevede en forandringsproces, samt implementeringen af en iterativ og agil arbejdsproces med en hybrid arbejdsmetode. Karakter: 10.
Kompetencer: Facilitering af undervisning og workshops, analyse og identificering af problemstillinger, samarbejde og udviklingsarbejde.
Udbytte: Jeg har bl.a. lært af kommunikere med diverse interessenter, hvor jeg har lært at være omskiftlig i min kommunikation afhængig af kultur og mangfoldighed.
Professionsbachelor, Ernæring & Sundhed
Professionshøjskolen Absalon
Bachelorprojekt: Hvordan faget madkundskab kan udvikles i folkeskolen, således at eleverne opnår øgede kompetencer, maddannelse og en større motivation for faget. Karakter: 12
Kompetencer: Udviklingsarbejde, projektarbejde, kommunikation, samarbejde og formidling.
Udbytte: Jeg har bl.a. fået en kompetent forretningsforståelse, og har lært vigtigheden af kommunikation med relevante interessenter.