Ny på StuderendeOnline? Opret dig!

Glad, positiv og udadvendt. Jeg er meget engageret og har et stort gå på mod. Jeg er vældig social og har derfor ingen problemer med at arbejde sammen med andre. Derudover har jeg utrolig lærenem, og kan derfor nemt sættes ind i nye systemer.

Opdateret 30. september 2026
Min uddannelse
2026 - 2031

Cand.it. IT, Kommunikation og Organisation

Københavns Universitet

Uddannelsesområde: IT
Periode: august 2026 - juni 2031
Min erhvervserfaring
2025 - 2026

Lærervikar

Greve Kommune

Som lærervikar, valgte jeg at prøve noget helt andet, end det jeg tidligere har beskæftiget mig med.
Her lærte jeg hvad det vil sige, at skulle have en større ansvar. Både som almindelig lærervikar der stod og skulle undervise en klasse i diverse fag, men også i form af at deres læring den pågældende dag, var mit ansvar.

Dette har givet mig kompetencer i form af, at skulle få personer til at lytte på hvad man har at sige, og måden man fanger folks opmærksomhed.
Arbejdsområde: Undervisning
Periode: maj 2025 - august 2026
2024 - 2025

Inside sales representative

Lyreco Danmark A/S

I Lyreco sad jeg i inside sales afdelingen. Her berørte jeg igen salgsbranchen, men på en helt anden måde end i Elgiganten. Jeg havde en kunde-portofølge på ca. 1200 kunder, som skulle varetages.

Her bestod opgaverne af at behovsdække, konkurrere mod nuværende leverandører med eksempelvis skarpere priser og eller bedre service. Derudover, skulle der også tages kontakt til "suspects", samt mødebooke til de udekørende sælgere.

Jeg arbejdede her i programmer som, Microsoft PowerBI, SAP samt Lyrecos eget CRM system.
Arbejdsområde: Salg
Periode: oktober 2024 - maj 2025
2023 - 2024

Salgsansvarlig

Elgiganten A/S

Salgsansvarlig på gulvet, kendskab til diverse elektroniske hårde hvidevarer, samt en masse viden indenfor både Apple, Samsung og Google produkter - gælder både telefoner og computere.

Udover det går Elgiganten meget op i både produkt og salgstræning. Har derfor fået mange salgs kompetencer, som har givet mig en stor inside i både måden købere og sælgere tænker på.

Herunder, har jeg berørt salgstrappen samt behovsanalysen meget.
Arbejdsområde: Salg
Periode: august 2023 - oktober 2024
2020 - 2023

1. assistent - Lukkeansvarlig

Salling Group A/S

Mine opgaver i Netto, som 1. assistent, bestod i at planlægge dagsordenen for aftenholdet. Derudover skulle der udføres en masse opgaver, det kunne være i at lede de ungearbejdere der var på holdet med mig. Det kunne også være diverse ad-hoc opgaver i form af modtagelse af varer, hjælpe kunder og underskrive bilag.

Her fik jeg for første gang, fornemmelsen af hvad det vil sige at "lede" nogen, samt hvad god kundeservice består af.
Arbejdsområde: Ledelse & Planlægning
Periode: juli 2020 - marts 2023
Mine kompetencer
Evner
behovsanalyse crm system forståelse diverse kommunikations teorier samt strategier en smule ledelse en smule sap flexsibel flydende på engelsk i gang med js html og css microsoft 365 powerbi salg udadvendt positiv lærenem og engageret windows og mac systemforståelse
Sprog på arbejdsniveau
dansk engelsk
Mine præferencer
Jobtype
Studiejob
Arbejdsområde
IT - Hardware IT - Netværk & Telekomm. IT - Software Kommunikation, Media & SoMe
Geografi
Storkøbenhavn
Kontakt mig!


HPT